Avrasya tünelinin ismi için oy kullandınız mı süre doluyor

ihvan313

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aslında forum sitelerine girmeyi fitne ortamı olarak gördüğüm için uzak kalmaya çalışıyordum fakat sırf bu konunun önemine binaen islami forumlara girip bu konuyu duymayan varsa geç olmadan duyurmak için üye oldum ve bu mesajım ilk ve son mesajım olucak inş. Konuya cevab yazanlar olursa diye önceden söylemek istedim.

Malum Avrasya tünelinin ismi halka oylama olarak sunulmuş. Ancak bu oylamayı pekde adaletli ve uygun bulmadım. Birden fazla oy kullanılabiliyor galiba. Aslında oylamanın iptalini öneri olarak nereye götürebilirim diye de düşünmedim değil. Herneyse sonuçda islamda isimlerin tesirleri malum ve zatende konunun diğer boyuttaki önemi de malum.

İki isim öne çıkıyormu şu anda doğruysa söylenene göre haberlerde, o da abdulhamid han ve Atatürk.

Atatürkün önde olduğu söylenmiş denen doğruysa.

2.abdulhamid hanın hem islamdaki yeri hemde tünelle olan ilgisi sebebiyle ona verdim oyumu tabiki de.

Yalnız şunuda söyliyim, sitede anket şeklinde yapılmamış, ne istersen onu yazabiliyorsun inş fakat çevrede atatürke oy verin şeklinde kampanyalar var. Eğer abdulhamid hana vermezsek oylar bölünecektir muhtemelen ve ne yazık ki bu köprü islamla alakası olmayan birinin ismiyle anılabilir yıllarca.

Üst Alt