Aşırı şüphecilik ve öldürülme korkusu

Nurcu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum arkadaşlar, ben yapı itibariyle zaten çok vesveseli bir insanım. Bir insana en ufak bir kötülük ettiysem hemen o insanın beni öldürmek istediğini düşünüyorum ve kendimi buna iyice inandırıp kafamda senaryolar yazıyorum, son 3 aydır da çok yoğunlaştı bu korkum çünkü bi insanın dolaylı olarak üzülmesine sebep oldum cok vicdan azabı çektim ve sürekli o kişi birgun karsıma çıkıp beni ve ailemi öldürecek diye korkar oldum, aslında bahsettiğim insan iyi ve yumuşak bir insan ama ben kafamda onu kötüleştirip felaket senaryosu yazıyorum, ortada delil yokken korkuyorum ve tedbir almaya çalışıyorum, sizce tedbir almam gerekir mi ve işin garip tarafı tedbir alsam bile yetersiz oldugunu dusunup korkum artıyor, hangi durumlarda tedbir almalı insan ve bu korku nasıl yenilir? Allah rızası için yardım edin. Allah beni hep cezalandıracak gibi hissediyorum ve geleceğim için çok korkuyorum agla..:,

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam,
Bence, senin kendi başına baş edebileceğin bir durum gibi gelmedi bu durum...
Bir uzmandan, psikologtan destek almalısın...

Bu olayları düşünmene sebep olabilecek geçmişinde yaşadığın bir durum mu var? şayet yaşadıysan o düşünceler mi seni böyle bir duruma getirdi? bunu da ancak bir psikolog tedavisinde anlarsın..

Bu arada bol bol sure, dua oku bunlar senin ruhuna iyi gelecektir...

Selametle, Allah yardımcın olsun....

Üst Alt