Arkadaş sorunu

I

isimsiz girl

Kayıtsız
Misafir
Sorunum arkadaşım, benim 14 senelik bebeklik arkadaşım daha geçen seneye kadar yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, her dk mız birlikte geçerdi. Abartmıyorum sadece uyurken kendi evlerimizdeydik hatta bazen birlikte kalırdık, şu 4 ay içinde ne olduysa ben gitar kursuna gidiyorum, 2 seneden beri grubum var ve grubumun içinde bebeklik arkadaşım da var. Bir gün annemle tartıştım beni göndermedi o gün kursa ve grubumda kurstaydı ben gidememiştim, elimde olsa giderdim sonra ertesi gün kursa gittiğimde öğrendim 14 senelik kardeşim dediğim kişi beni gruptan attırmaya çalışmıs ve başaramamış, tabi o da yetmezmiş gibi anneme uyuz demiş. Bunları yapan sıradan bi insan kardeşim dediğim, kendimden çok düşündüğüm kişiydi. Ben bunları duyunca yıkıldım, çok üzüldüm ama hiçbir şekilde ona gidip bağırmadım, kalbini kırcak tek kelime etmedim ve bunlara rağmen ondan tek istediğim küçük bir özürdü ve tabi o benden özür dileme zahmetinde bulunmadı. Bişey demedim, aradan 4 ay geçti aramız soğuktu, şu 2 hafta içinde eskisi gibi olmaya başladık sanki ama o bizim küslüğümüz esnasında huyları çok ama çok pis bir kız bulmus ama şimdi benle daha samimi ama hala ona karşı içimde burukluk var bu konuda ne diyosunuz ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba yaşını bilmiyorum ama hayat tecrübeniz az gibi geldi bana..yakın arkadaşin ,arkandan kötü konuşmuş,gruptan attırmaya çalışmış vs. vs.

"Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz."

Onu bir kenara çekip duyduklarinizi sordunuz mu..?
Onun ile bu konuda konuştunuz mu..? ona ve kendinize karşı dürüst olup içinde ki burukluk meselesini onu yargilamadan iki dost gibi samimi, muhabbet ile iletişim kurup Gönülden Gönüle hiç
konuşdunuz mu..?
arkadaşınla arkadaşlığını bir gözden geçir. Sana gerçekten arkadaş olan hiç kimse, seni üzmez...
seni nasıl üzdüğünü bir güzel ona anlat ki azıcık içtenlik ve dürüstlük görsün..ki o da gerceği anlatsin...
kendinize gelin kendinize her duydugunuza inanmayın araştırın lütfen..O insanin O günkü Ruh halini ve O insanin da yaşıni da Göz Önüne Alın..insan bildiği kadar adil bilmediği kadar da zulm edebilir ..

Anladığım kadarıyla yaşadığınız problemin sevginizi yıprattığından ,zedelemesinden bahsediyorsunuz.
arkadaşlık ,Evlillik gibidir !!iyi günde de, kötü günde de beraberlik üzerine kurulduğunu biliyorsunuz.
Ancak burada sevgiyi, dostluğu besleyen ,kuvvetlendiren, sizin sevginizin haal ve hareketlerinizin şeklidir.
Eğer onu her şeye rağmen seviyorsanız, onun hataları sizi kızdırmaz ve sevginizi azaltmaz,her şeye rağmen onu seviyorsanız,
sizin tepkiniz ona yardımcı olmak ve onu içine düştüğü o kötü halden kurtarmak ,onu anlamaya çalışmak gerekir..

arkadaşıniza, karşı olumsuz düşünceler varsa zihninizde merhamet duygunuzu canlı tutmaya çalışın.
Çünkü o sizin 14 senelik bebeklik arkadaşıminizdir bir hata yüzünden onu silip atamazsiniz!
Kendinize ve arkadaşıniza biraz zaman tanıyın. Doğru sevgi ve iletişim dilini kullanırsanız ona eskisi gibi bağlanabilir ,onu sevebilirsiniz!!.
Dua edin!!Rabbim kalblerimizi sevgi ile yumşatsın amin...biz sevmeyi ve affetmeyi unuttuk..
dostca kalın...

acilangul1

Üst Alt