Arayan mevlasını da belasını da bulur!

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar;Bu atasözü Tozduman kardeşimin yazısındaki imansızların, nasipsizlerin dünyada nasıl ve ne için çırpındıklarını görünce aklıma geldi tefekkür edince anladım ki; ''arayan var arayan var''imanı olan Hidayet nuru kalbine değen Allah cc rızasının yoluna düşer arar sorar anlamak amel etmek ister inşallah da Rabbül aleminin yardımıyla muvaffak olur.Onun soruları kabul iledir ve amel etmek, adımları ile Allah cc daha yaklaşmak rızasına ermek içindir.

Birde nasipsizler vardır şeytan ne der dilinde kalbinde o vardır.
İman bitmiş amel ibadet zaten tarih olmuştur.Bu da arar ama belasını hem dünya belasını hem ahirette ki cehennem belasını arar.Soru sorar diline şeytan kelamı dolanır o söyler bu nasipsiz size aktarır zanneder ki kendi aklı ile söylüyor ama değil o hiç düşünmüyor ki sadece şeytana maşalık yapıyor.Bilmiyor ki nasipsiz Ademoğlu,Adem aleyhisselam yaratılmadan önce iblis öyle yüksek makamlarda Allah cc ilimi ile meleklere bile ders verdiğini ve sana nereden nasıl yaklaşıp seni altüst edip aklını çeleceğini,yolunu saptırmak için sana diş bilediğini bunun için Allah cc söz verdiğini ve senin ihmal ettiğin kulluk vazifen karşısında o hiç verdiği sözü aksatmadan yerine getirmek adına her daim damarlarında dolaşıp,vesvese ile önünden arkandan ,sağından ,solundan sana yaklaşıp kendi ile cehenneme gitmeye seni arkadaş edindiğini....bhoff Sen belanı bul diye uğraşan ayette açıkça düşmanındır denileni niye dinliyorsun? onun sana sordurduğu soruları düşünmeden niye bana soruyorsun?Her şeye aklın eriyor ona da ersin kendin ara bul dikkat et de belanı değil sorularının şeytanın uşağı olmadan cevabını bul...

Arayan var Mevlasını Nurlu kandillerle
Arayan var belasını cehennemin gayya çukurlarında bulur.

Allah cc bizleri Rahmet ve hidayetinden ayırmasın inşallah kardeşlerim selametle yerlerin göklerin tek sahibine emanet olun .

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam ablacigim. Inanmasinlar ama Allaha ve Peygamberimize niye küfür ediyorlar. Ya hu bunlar ateist değil. Sadece sırf islam düşmanı.
Ben dün akşam çok net anlatım.
Türkiye'de ateist yok .
Türkiye'de islam düşmanı var. Nefret ediyorlar o kadar nefret dolular ki.
Kafa karıştıracak fikirleri de kalmamış. Kelime Oyunu yapmaktan başka birşey yapmiyorlar.
Küfür ettikleri için kızdım tartışmalara girdim.
:) Hilmi abi ,gönül sızım, ablacigim senin bütün yazılarınızı kopyala yapıştır yaptım. Çok uyuz oldular :) üst üste o kadar Tweet attım ki bunaldilar :)

Üst Alt