Annenin İhtiyacı Var

ceylannur

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Annenin İhtiyacı Var
Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s) hazretleri şöyle anlatır: İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:
- Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.
- Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü.

Rüyasında bir ses ona:
- Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:
- Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi.

Ses ona:
- Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu kıssa bana yaşlı annesine bakan, sahip çıkan Ekrem Yönetici-Admin Gönül Dostumu hatırlattı, Allah cc. ondan ebediyen razı Olsun...
duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşlerim,

Annemin göğsünde bir şişlik meydana geldi, ultrasyon ve bir takım film çekildi...Doktor ilaç vermiş iltihap gibi göründüğünü söylemiş, lakin kesin konuşmak için ilaçların bitimini bekleyip, bir hafta kullanacak...

Ben duyunca çok korktum, inşallah kötü bir şey çıkmaz, sizden ricam Allah rızası için dua (fatiha) okur musunuz anneme?

Allah hepinizden razı olsun...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşlerim,

Annemin göğsünde bir şişlik meydana geldi, ultrasyon ve bir takım film çekildi...Doktor ilaç vermiş iltihap gibi göründüğünü söylemiş, lakin kesin konuşmak için ilaçların bitimini bekleyip, bir hafta kullanacak...

Ben duyunca çok korktum, inşallah kötü bir şey çıkmaz, sizden ricam Allah rızası için dua (fatiha) okur musunuz anneme?

Allah hepinizden razı olsun...
Allah şifa versin
Inşallah kötü bişey çıkmayacak kardeşim dua ettim. Allah kabul etsin :(
Endişe etme kardeşim çalıştığım şirkette de bu söylediğine benzer birinin başına geldi 1 gün luk operasyonla sağlığına kavuştu.
Allah şifa versin.
Allah annene ve sana Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim

Üst Alt