Anne olabilmem İçin Yasin........

asbelove

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm Kardeşlerim
Bizim bebeğimiz olmuyor Rabbimin bize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etmesi dileğiyle 500 yasin okuyoruz. Bir kişi bir yasin okuyarak 500 nefese ulaşacağız Allahımın izniyle.....
Yardımlarınızı bekliyorummm
Aminnnnnnnnnnnnnnnn

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamün Aleyküm Kardeşlerim
Bizim bebeğimiz olmuyor Rabbimin bize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etmesi dileğiyle 500 yasin okuyoruz. Bir kişi bir yasin okuyarak 500 nefese ulaşacağız Allahımın izniyle.....
Yardımlarınızı bekliyorummm
Aminnnnnnnnnnnnnnnn

Aleykümselam kardeşim, öncelikle Allah c.c den size hayırlı evlat nasip etmesini dilerim. Evlat sahibi olmak için gerekli sebeplere başvurduysanız. Duaya devam etmenizi ve dua istemenizi tavsiye ederiz. Yasin suresini de okuyabilirsiniz tabi. herkes istediği kadar yasin okuyabilir. Selam ve dua ile.

öMer_

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..allahım yar ve yardımcınız olsun bugün bende siizn için yasin okuyacağım kardeşim..

Kusura bakmayın hakkınızı helal edin.. Bencede sayıyla veya şimdilerde birde tesbihmatık midir nedir çıktı.siz allaha dua ve ibadet ederken sayıyla mı ibadet ediyorsunuz yoksa gücünüzün yettiği kadar mı ibadet ediyorsunuz..bir yerden okuduğum veya dinlidiğim bir şeyi anlatayım..bir gün bir alimin karşısına genç bir kız çıkmış eteğinde çok sayıda elma varmış.. Alim kızıı görmüş ve demişki bu kadar elmayı napacaksın demiş..oda sevdiğime topladım ona götürüyorum demiş.. Alim bu kadara ne gerek var bir kaç tane toplasan yeterdi demiş.. Kızın cevabı ise ben sevdiğimi belli miktarlarda toplayacak kadar değil elimden geldiği kadar toplamak istedim demiş..işte o zaman alim elindeki tesbihi söküp atmışş..bizde yüce rabbimizi anarken dua ederken gücümüzün sonuna kadar anmalı ve dua etmeliyiz.. Benim düşüncelerim..kusura bakamyın..allahım sizin yar ve yardımcınız olsun inş...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her şeyin hayırlısını istemeli
İnsanlara gelen hayır ve şer, fayda ve zarar, kazanç ve ziyânların hepsi, Allahü teâlânın takdîr etmesi iledir.
Olmasını dilediği şeylerin var olmaması ve yokluğunu dilediği eşyânın var olması imkânsızdır.

Allahü teâlânın her işinde, hikmetler, faydalar, lutuflar ve ihsânlar vardır. Hadîs-i şerîfte;
(Allahü teâlânın yarattıklarında, gönderdiklerinde hayır, iyilik vardır) buyurulmuştur.
Allahü teâlânın yarattığı, verdiği her şeyde, bir hayır vardır demeli ve her zaman hayırlı olanı istemelidir.

NEFSE EN ZOR GELEN ŞEY!..
Ahmed Rıfâî hazretleri buyuruyor ki:
“Nefse, Allahü teâlânın kazâ ve kaderine rızâ göstermek kadar zor gelen bir şey yoktur.
Çünkü, kadere râzı olmak, Allahü teâlânın hükmüne boyun eğmek, nefsin isteklerine zıttır.
Nefs bunları istemez. Saâdete kavuşmak, nefsin rızâsını terk edip, Allahü teâlânın rızâsına koşmakla mümkündür. Saâdete kavuşanlara müjdeler olsun.”
Ebü’l-Hasan-ı Şâzilî hazretleri de;
“İki iyilik vardır ki, onlar bulunduğu sürece, çok da olsa kötülüklerin zarârı dokunmaz.

Biri cenâb-ı Hakk’ın kazâ ve kaderine râzı olmak, diğeri Allahü teâlânın kullarına iyi muâmele etmek” buyurmuştur.
Netice olarak, ne olursa olsun hayırlısını istemek lâzımdır. Vâki olanda hayır vardır diye inanmalıdır.
Dinimizde, bir şeyin muhakkak olmasını istemek, uygun değildir. Muhakkak olsun demek, ilâhlık iddiasında bulunmak gibi çok tehlikeli ve çok kötüdür.
Bu sebeple hep hayırlısını istemeli, hayırlı olanı talep etmelidir...
Allah c.c den size hayırlı evlat nasip etmesini dilerim....insallah HAYIRLISI ile muradiniza erersiniz..
Hayirli gunler...

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Allah yardımcınız olsun hayırlı güzel bereketli evlatlar nasip etsin ben katılmıyorum kardeşlerimin dediğine her ayetin surenin sayıları mevcuttur bunu ilim alimleri de söylemişlerdir Ya-Sin suresinin başındaki anlamını bilmediğimiz anahtar oldugu söylenen Ya-Sin gibi
''Yasin okunduğu şey içindir '' Kuran'ın kalbidir Rabbim gönlünüze göre olanı hayırlı kılıp nasibiniz eylesin
Hayırlı geceler

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Allah Sizden de razı olsun
Tabiki Mahamili ,İbn-i Zübeyr (r.a.) den rivayettir ki ;
Peygamberimiz (s.a.v.) Kim yasin-i bir ihtiyacı için veya ihtiyacından önce okursa ihtiyacı yerine getirilir , Yasin kur'anın kalbidir onu bir defa okumak Kur'anı 10 defa okumaya denktir.
Yasin 7,21, 41 ve katları şeklinde okunursa bunun tesirinde şek ve şüphe olmadığı beyan edilmiştir
Yasin ve Taha sureleri ALLAH gökleri ve yeri yaratmadan bin yıl önce okunmuştur
Yediyüz yirmi yedi kelime ve üç bin harften meydana gelmiştir

Esma-ul Hüsna da isimlerinde çeşitli sayıları mevcuttur
Örneğin Allah isminin zikir sayısının 66 olması gibi (Kayn: Kenzül Havas )

Yasin-i Şerif Dualar
Pamuk yayıncılık

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Öncelikle yasin isteyen kardeşime,

Allah yardımcınız olsun, hayırlı, güzel evlatlar nasip etsin inş.
Şu kadar sayı ile okunacak diye bir şart koşulduğuna bende inanıyorum çünkü vakti olan 24/7 saat okuyabilir nekadar çok okursan okadar faydasını görürsün

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Tabikide okuyabildiğiniz kadar okunmalı yasin toplama veya bir ayet toplama ki ilk defa duyuyorum konusunda bir bilgim yok idda da etmedim Sünnet yada farz denilmedi
Pamuk yayıncılık diye yazmıştım görülmemiş galiba tekrardan yazayım kitabın kendisi elimde ve uydurma değildir Kitapta ne yazıyorsa aktarılmıştır hangi hakla hangi sıfatla mümin kardeşlerimi yanıltayımki ? Bunun günahını alamam oldugu yazdım arifan yayıncılık arif pamuk Sure-i Yasin Tebareke Cuma Namaz Sureleri Ve Dualar Nisan /2006 basımı Sayfasıda 12 dir
Ozaman 4444 Salat-ı tefriciye 41 yasin 1001 İhlas yada bunun gibi zikir sayıları yada hurafemidir ?
Bu durumda elimdeki yasin kitabında yazanlar hurafemi oluyor?
İnsanın aklı karışıyor gerçekten ?

sahmaran

Kurallara Uymadı
Üyemiz
bu isimde oldugunu ilk defa duydum burda Hımmmm Allah razı olsun bilmediğim çok şey öğrendim. Böyle oldugunu bilmiyordum saolun :)

asbelove

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Afedersiniz ben bu kadar sıkıntı vereceğimi bilseydim yazmazdım
Bir kere şuna açıklık getireyim Rabbim herşeyin en iyisini bilir benim ve sizler için sayı meselesi hep sürünceme de kalmış bir konudur bu yüzden yorum yapmak istemiyorum ama belli surelerin hatim sayıları olduğunu duyduğum kadarıyla söylüyorum......
Ben sadece diğer mesajımda da hayırla sağlıkla olacaksa Rabbimin bana evlat nasip etmesi için dua ediyorum kimin duasının ne zaman kabul olacağını ancak Rabbim bilir belki okuyan bir kişinin duası hürmetine nasip edecek bilemem vakti saatine denk gelecek de....
Birde şunu dile getirmeden geçemeyeceğim ben Allahıma dua ediyorum ve hakkımda hayırlısını istiyorum inatla istemiyorum dua her kapıyı açar demiş alimler Rabbime dua etmeden bu sıkıntının üstesinden nasıl gelebilirim bilmiyorum Rabbim bizi de böyle sınıyor ve sınavımı Allahımın izniyle yüz akıyla vermek niyetindeyim asla ve asla Rabbime niye ben demedim demem de!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
RABBİM SIZE HAYIRLI EVLARLAR NASİP ETSİN !!!bu da benim Cuma gunu DUAM olsun..Allah yardımcınız olsun,,yuzunuzu guldursun kalbinizdeki muradi versin ins.
acilangul1duaa..

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim gönlünüze göre versin inş... isteklerimizi muradlarımızı hakkımzda hayırlı eylesin inşallah sizinde güzel mutlu haberlerinizi alırız

Üst Alt