Allahım! Bana Değiştirebileceklerim için güç Değiştiremeyeceklerim ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allahım! Bana Değiştirebileceklerim için güç, Değiştiremeyeceklerim için sabır, İkisini ayırt etmek için de Akıl ver. "
Dun cook sevdigim 26 yasindaki bir kardesimi kaybettik.
gerisinde 5 yasinda olan ikizlerini iki oglunu birakip dunyaya veda etti.
bir gun gidene mi kalana mi daha zor diye zormustu bir gonul dostum..
Ben de hic dusunmeden tabiki kalana diye cevap vermistim..
Oysa dun gordumki gidene de kalana da cook zordu.
hangi Anne iki kucuk cocugunu annesiz birakip gidebilirdi ki..
Takdiri ilahi,emir buyuk yerden gelmisti.
Teslim olmaktan baska care mi vardi sanki?
Merhume nin 5 yaslarindaki ikizleri benim oglumun en yakin arkadaslari idi.
Dun Cenaze evine Taziye icin gittigimde O daha dune kadar el bebek gul bebek bakilan cocuklar birden bir an da yetim kalmislardi.
ufakliklari alip bize getirmeyi teklif ettim bir kac gun bizde kalsinlar annelerinin cenazesini bu yasta gormesinler diye..
Burasi gurbet biz birbirimizin annesi de babasi da kardesi de akrabasi da olmak zorundayiz.
Hasan ile Huseyini de alip evime geldim,
oglumla oynamaya basladilar cocuk iste civil civil!Yatma zamani gelincede 3 ufakligida yatagima alip Yusuf as. kissasini okumaya basladim.
Onlar fark etmediler ama ben agliyordum..
merhumenin oglu iyice icime sokulunca benim evladligim biraz kiskanmis olacak ki :O benim Annem diye onu itti.
Aman oglum ne yapiyorsun dedim:Anneler Gunes gibidir bir anda bir cok cocugu ayni anda isitabilir ve yine de kendinden sevgisinden anneliginden hic bir sey kaybetmez diye onu guzelce uyardim.
Huseyin merhume nin oglu Sordu Teyze Annem Nerde?
Annen cook uzaklara gitti dedim.. O da Peki ne zaman gelecek ki?
O gelemiyecek biz ona gidecegiz dedigimde..
O masum yuzu huzunlesti..keske bizi de goturseydi.
ama ben onu cook ozlerim ki diye basini egdi.
Bu sabah uyandilar,yine oyuna daldilar.
Onlari Kizim ile evde birakip Cenazeye gittim.
Sozun bittigi yer burasi herhalde deyip sadece
gozyaslarim ile dualar ettim! burasi gurbet.

cenazeden sonra cok yorgun ve uzgundum ama konferansa katilmaliydim.
topic konusu :Allah-i ariyan genclik uzerinde arastirma yapan bir dinler arastirmaci prof. uzmandi.

Butun dinleri arastirdigini fakat islam dininin guzel mantikli akla yakin buldugunu belirtiyordu.
Muslimanlarin mantigi felsefesi " Allahım! Bana Değiştirebileceklerim için güç Değistiremediklerime karsi tutum,davranis ,tepki ve bakis acimi degistir!" diye dualari var olmasi dikkatimi cekti diyordu.

gecen aksam cok SIKINTILI bazi kisisel sorunlar icinde bunalmisken bir sufii tekkesine gitmis orda zikir cekiliyormus.
Lailahe illah laillahe illah Allah Allah diye zikir halkasina katildim diyordu..
ahh bu ne zikirden sonra icimdeki daralma gitti !
nasil oldu bunu hic anliyamadim.
ama tekrar ayni yere zikre gidecegim diye sozlerine devam ediyordu..
kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Burasi sessiz bugun ayni yuregim gibi.
Dun 26 yasinda sevdigim bir gurbetci kardesimi bir anneyi bir arkadasimi kaybettik.
Genc yasinda Ona mi uzuleyim ardinda biraktigi 5 yasinda olan ikizlerine mi?
Ufakliklar oglumun arkadasi diye birazda cenazeevinde ki agit ve aglamalardan etkilenmesinler diye bize getirdim ama onlara baktikca ben agliyorum.
Ben rah. annemi kaybedigimde cook sarsilmis cook agladigim bir anda Annesini hic hatirlamiyan bir Afghanli kucuk yetim soyle demisti;Sen cook bencilsin annen ile senelerce yasamis iken agliyorsun Ya ben annenin ne demek oldugunu bile bilmiyorum annemi hic hatirlamiyorum demisti.
Simdi bu iki kucuk cocuk bunlar 5 yasinda annesiz buyuyeceklerini dusundugum an icimin daraldigini hissetim .
yuregimdeki huznumden o kadar cook daraliyorum..ki ne forma nede baska hic bir sey yapmak istemiyorum.
Bir hüzün belirdi bugün içimde, bir Ayet fısıldadım usulca
Inna lillahi ve inna ileyhi raciun... sonrası kimsenin bilemeyeceği kadar sessizlige burundum

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
267b18f1476529622242a7c2bc2267.jpg
Merhume kardeşimiz gerçekten çok genç ama elden negelir Takdiri ilahi emir büyük yerden gelmis.
HAYATIMIZI İDAME ETTİRMEKTE OLDUĞUMUZ FANİ DÜNYAYA TOPRAKTAN GELDİK TOPRAĞA GİDECEĞİZ,
YAŞADIĞIMIZ HAYATIN HESABINI TOPRAKDA VERECEĞİZ,
DUALARIMIZI KALPTEN EDİYORUZ,
HAYATA ELVEDA DEYİP ÖLÜME MERHABA DİYEN MERHUME KARDEŞİMİZİN RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN,
GÜZEL GÜNDE NASIL YANINIZDAYSAK KÖTÜ GÜNÜNÜZDEDE HERZAMAN YANINIZDAYIZ,
ACINIZI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUZ, BAŞINIZ SAĞOLSUN KARDEŞİM...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayat dediğin: Düğüm! Düğüm!
"Bir ben var ki benden içre!"
Gör/düğüm! Kör/düğüm!
Gördüğümün gösterdiğine körlüğüm, kördüğüm eder gördüğümü..
Mazeretlerle ör/düğüm!!

Allah RAZI olsun efsane kardesimiz...Birde Ben biraz fazla bu konullarda hassas ce yuregimdeki Yara desiniyor sanki..hy..

kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Şimdi Bir Ayete Riayet Ediyorum En Hüzünlü Halimle Kulağıma Fısıldıyor ilâhi Bir Kudret
" Rabbin için Sabret , Rabbin için Sabret "
[Müddessir-7]

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
[Hayat Koskoca bir ömürde "bir yalnız gün daha nasıl geçecek,bu saatler nasıl bitecek...
"Diye şikayet edebilecek,kadar muamma!
Göz açıp kapayıncaya kadar geçen sürede nihayete erebilecek kadar da basit!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah rahmet eylesin ablacım, dostunuza...
Gerçekten o yetimleri anlatırken benim de gözlerim doldu..Uzgunnn

Şu sözlerin benim içimi eritti, çok üzüldüm!

Aman oglum ne yapiyorsun dedim:Anneler Gunes gibidir bir anda bir cok cocugu ayni anda isitabilir hy..
hangi Anne iki kucuk cocugunu annesiz birakip gidebilirdi ki.. Uzgunnn

Oysa dun gordumki gidene de kalana da cook zordu.
Takdiri ilahi,emir buyuk yerden gelmisti.
Teslim olmaktan baska care mi vardi sanki?

Allah yar ve yardımcıları olsun, şimdi ne durumdalar abla?hy..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de dün anladım ki amel defterinin solunu hiç düşüncesizce dolduranlar var ve onlar için gidenlerden olmak zor, ardında kalanlar hayata devam edecekler. Allah cc rızkı verendir ve hayatlarımızı idame ettirecektir, kalplerimizde gidenlerimiz hüzünle yaşasa da, onlar için,gidenler için hakiki hayat başladı,halleri iyi ise bizi beklerler sabırsızlıkla,değil ise zaten akıllarına bile gelmeyiz kendi hallerinden:(

L

leylim

Kayıtsız
Misafir
@Gönül sızım çok üzüldüm. bu meselenin bir çaresi yok, zamanla da unutulmuyor. belki bu gerçekle barışıyorsun ama unutamıyorsun.
Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”(Taha, 20/25-28) “Ey Rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır.

Üst Alt