Allah'ı gerçekten seviyor musunuz?(khalid yasin)

hiclik

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Allah inananların velisidir
veli ne demektir? allah kendisini sevenlerin dostudur o kendisini sevenlerin koruyucusudur allah sevenlerini korur, onları sever ve onlara yol gösterir peygamber efendimiz (sav) döneminde bazı insanlar peygamberimiz (sav) şöyle derdi;
"ya resulullah, allahı çok seviyorum"
"allahı çok seviyorum" derlerdi
onların söylediklerine cevap olarak cebrail (as) peygambere (sav) vahiy ile geldi
o ne idi? allah, onu çok sevdiğini söyleyen bu insanlara peygamberinin (sav) ne söylemesini istedi?
de ki:"allahı seviyorsanız bana uyun allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın allah affeder ve merhamet eder" 3-31
gerçekten allahı seviyorsanız bana uyun allah bir şart koydu, allah kendisini gerçekten sevmeyi bir şarta bağladı onlar peygamberin yolunu takip etmeli eğer onlar peygambere uyarsa allah da onları çok sevecek ve günahlarını (onları) bağışlayacak
işte bu kadar net! bugün sokaktaki müslümanlara bakıyoruz;
alkol alıyorlar, uyuşturucu kullanıyorlar, adam vuruyorlar, insanları soyuyorlar, hayatlarında namaz yok, müslümanlardan nefret ediyorlar, müslümanları öldürüyorlar, müslümanlara karşı planlar, komplolar kuruyorlar, gangster gibi, bir köpek gibi, canice hareket ediyorlar
müslümanlar!
onlara-"müslüman mısın?" diye sorduğunuzda -"evet"! diyorlar
-"allahı seviyor musun?" -"evet"!
subhanAllah
allahın emirlerine uymaksızın, allahı nasıl çok seviyorsun? allahın rızası doğrultusunda namazını kılmadan, onu nasıl çok seviyorsun? bir müminden veya müminlerden nefret ederek, allahı nasıl çok sevebiliyorsun? çünkü birkez cehalet gözlerimizi kör etmiş, anlamamakta direniyoruz!

Üst Alt