Aklıma Allahla ilgili kötü şeyler geliyor birde oğlumla ilgili

• Konuyu başlatan AYSEL KÖK
  • Başlangıç tarihi
A

AYSEL KÖK

Kayıtsız
Misafir
SELAMUN ALEYKÜM ÖNCELİKLE HERKESİN RAMAZAN BAYRAMINI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM ALLAH NİCE RAMAZANLARA VE BAYRAMLARA KAVUŞTURSUN İNŞALLAH
İyi günler sizlere ne olur bana yardımcı olun, benim aklıma Allaha hep küfür, oğluma da hep kötü dualar etmek aklıma geliyor. Bu durum beni çok hasta etti hergün ağlıyorum. Çocuğum doğduktan sonra kırkım çıkıncaya kadar hiç bişeyim yoktu, kırkım çıktıktan sonra aklıma oğlumla ilgili hep kötü dualar gelmeye başladı, hep böyle araba çarpsın kanser olsun diye kötü şeyler aklıma geliyor namaz kılıyorum aynı, nas-felak sürelerini okuyorum hep bu düşünceler beni boğuyor.

Herkesi çok kıskanıyorum herkes Allaha güzel dualar ederken benim aklıma Allaha hep küfür geliyor, o halde bile namazımı kılmaya çalışıyorum ama çok üzülüyorum herkes evladına hayır dua ederken benim aklıma araba çarpsın kanser olsun diye dualar geliyor ben bunun için piskoloğa bile gittim ilaç verdi ama ben çocuk emziriyorum ilaç kullanmadan bunu yenmek istiyorum.

Çok korkuyorum çocuğumun başına birşey gelir diye hiç kimsem yok derdimi paylaşacak.

Ne olur moral verin şu anda bu yazıyı size yazarken çok ağlıyorum ben kötü bir annemiyim de bunlar benim aklıma geliyor hep oğluma iyi dular ederken aklımdan o kötü dualar da geçiyor, kendime engel olamıyorum namaz kılarken de Allaha yönelip Kuran okumak istiyorum ama Allaha karşı o küfürler aklıma geliveriyor. Bunlardan kurtulamyorum hep iyi olmak istiyorum, iyi şeyler düşünmek istiyorum, ama kötü düşüncelerden bir türlü kurtulamıyorum lütfen bana cevap yazın hayırlı ramazanlar Allaha emanet olun iyi günler.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
SELAMUN ALEYKÜM

Allaha hep küfür, oğluma da hep kötü dualar etmek aklıma geliyor. Bu durum beni çok hasta etti hergün ağlıyorum. Çocuğum doğduktan sonra kırkım çıkıncaya kadar hiç bişeyim yoktu, kırkım çıktıktan sonra aklıma oğlumla ilgili hep kötü dualar gelmeye başladı, hep böyle araba çarpsın kanser olsun diye kötü şeyler aklıma geliyor namaz kılıyorum aynı, nas-felak sürelerini okuyorum hep bu düşünceler beni boğuyor.

ilaç kullanmadan bunu yenmek istiyorum.

Çok korkuyorum çocuğumun başına birşey gelir diye hiç kimsem yok derdimi paylaşacak.
Aleyküm selam kardeşim hayırlı ramazanlar,
Durumunuz gerçekten çok vahim, bu konuda size anca Uzman doktorumuz gönül sızım kardeşimiz, yardım edebilir.

Kimsem yok demişsiniz hayırqqww..k
var, KİMSESİZLERİN KİMSESİ ALLAH(C.C.) VARduaa..O'NA YÖNELİN O'NA ÇOKCA YALVARINduaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cennetannelerin.jpg

Aleyküm selam kardeşim Size de hayırlı ramazanlar .

Yeni anne olanların her 10 da birinde postpartum depresyon adı verilen ciddi bir durum gelişir.
Anne doğumdan sonraki ilk sene içinde majör depresif dönem yaşamasi cook dogaldir..
Dünya tatlısı bir bebeğiniz var ama ağlıyorsunuz...
ama bu dugu ve dusunceleri yasiyan hisseden sadece Siz degilsiniz....
Doğum sonrası duygusal iniş çıkışlar çok olağandır...
bu duygusal iniş çıkışlari Yaradana Hamd olsun..Sular bulanik olmadikca durulamiyor.. Yeni bir mevki ve Makama Rabbim sizi hazirliyor..
Cenneti ayagi altina verecek kutsal Annelik gorevi icin dogum sonrasi her anneyi cile,SIKINTI bu fikir ve dusunce ile pisiriyor..
zahmet olmadan Rahmet olmaz Eyy Kullum ilk once bu buhran devrini yasamamiz icin yeni anne olmus kadini bir suzgecten geciriyor...
Sizi yeni bir donem icin HAZIRLIYOR!!!seklinde dusunun....
Tüm hayatınız değişti. Daha önce hiç üstlenmediğiniz kocaman bir sorumluluk var omuzlarınızda şimdi...eziliyorsunuz am ins.
kalktiginizda Anne gucu ve sefkatti ile daha oncesinden daha da guclu olarak hayatta tutunacaksiniz..
O yuzden anne olan ile olmiyan kadinlar bir degildir!
Deliksiz bir uykuya olan özleminiz her gün artıyor. Arada bir ağlamanız, çok doğal...ama evladinizi da gozunuzden sakiniyorsunuz..
evet sizi yoruyor ..BIKTIRIYOR gibi dusunsenizde evladiniza bir sey olmasin diye odunuz kopuyordur.. iste bu deprasyonda duygu bozuklugu yasanmasi cook dogal guzel kardesim..
ben,Sen butun yeni dogum yapmis anneler ayni duygulari yasamisizdir.. yasiyoruz ve hep yasiyacagiz....

Sizi ara ara kıvrandıran tüm bu hissettiklerinizin sebeplerini anlamaya çalışmak, size kendinizi daha iyi hissettirecektir.
Hiç alışık olmadığınız, hayli stresli bir dönemin içinde olduğunuzu unutmayin ama buda gececek Ya Huu..bir gun bebeginizin ve sizin su an Allah kattinda Naz makaminda oldugunuz gunleri ozliyeceksiniz..

Öncelikle, yalnızca zihinsel olarak değil fiziksel olarak da büyük bir dönüşüm yaşadınız.
Dokuz ay boyunca, hamilelik süresince salgıladığınız hormonlar bir anda düştü. Hormonlarınız tekrar düzene girene kadar, ara ara ağlama krizlerine yakalanmanız çok normal.
olaylara bakış düşünce ve yaşam şekliniz değişti.. bu degisiklige ayak uydurabilmek icin kendinize biraz zaman verin...
Doğum yapan her on kadından biri doğum sonrası depresyona giriyor. Yepyeni bir hastalık daha mı demeyin, bu hastalik degil aynen grip, nezle gibi gecici bir rahatsizlik...
bunun nedeni de Dogum sirasinda kadinin cok kan kaybedigi, hormonlar degisiyor ve butun ilgi, sevgi bebege verildigi icin anne kendini kötü,gereksiz,degersiz hissetmesi sonucu aklina cirkin vesvese fikir ve dusunceler gelmekte bu durumda depresyona giren anneyi hiç yargılamayın ..

kardesim siz cok sakin, sessiz cok da guzel bir insan iyi bir annesiniz.. butun bunlar gecici.. bu dusuncelerden Allaha siginin..
iyi bir insan oldugunuzu nasil mi anladim..?bu Kötü dusuncelerden hissettiginiz suçluluk duygusu ve vicdan azabi cekmenizden..
her gun La havle vela kuvvete illa zikrini okuyun..
ilac kullanmayin..bebeginizde ve sizde bagisiklik yapabilir..
Anneliğe alışmak için kendinize biraz zaman tanıyın.
Sizin de bakıma ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın.kendinizi bos vermeyin..guzel bir bebegin birde guzel annesi vardir...utngc..
Dış görünüşünüze de özen göstermeyi ihmal etmeyin...anne oldunuz yaslanmadiniz yani...
Dışarı çıkıp biraz egzersiz yapın...hayat devam ediyor hem de Cenneti ayaklarinizin altina serilerek..
Allaha cc. küfür de etseniz bile Rabbim Sizi Sizden daha iyi biliyor.. kalbinizde bunu kast etmediginizi de sadece icinde bulundugunuz gecici rahatsizliktan boyle davrandiginizi bilmez mi..O Sizi cook seviyor ki..
hani insan sevdigini acittiginda aslinda kendisi daha cook ACI ceker ya iste sizde bunu cekiyorsunuz...
Sabir,namaz ve Dua ile Sizi hic Yanliz birakmiyan her an Sizi duyan..Sizi Sevdigi icin Yaradan Allah a siginin...
Selamet ile Hayra kalin...

Nefes

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili Gonul sizim,bu nasil guzel bir cevaptir!Tatli ifadelerinizle insanlara huzur ve guc veriyorsunuz.Yorumlarinizi okuyorum ve iyi ki bu siteye uye olmusum Allah sizden razi olsun diyorum.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
ramazanda şeytanlar cinler bağlıysa vesveseyi ne verir birde sorumlumuyuz hayırlı ramazanlar

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bu kardeşimizin de dediği gibi oğluyla alakalı kötü dualar geliyormus ya, benim de başka konuyla alakalı geliyor ama hiç istemiyorum onları söylemeyi, istemsizce keşke öyle olsa keşke böyle olsa ama bunları ne yaşamayı ne de söylemeyi istiyorum. Esas sorun ise istemeye istemeye söylediğim bu cümleler dua yerine gecerde kabul olur mu mesela şöyle diyorum keşke ..... olsa. Ya kabul olursa benim düşüncem değil bunlar.

Leyla1234

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Benimde aklıma butür şeyler geliyor çok kötüyüm artık oğlum için güçlü olmak istiyorum onun için canımı veririm benim meleğim o ama neden içindeki ses hep kötü seyler söylüyor gerçekten böyle biri değilim ben hastaliksa tedavi olmak istiyorum ama daha çok küçük lütfen yardım edin

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Benimde aklıma butür şeyler geliyor çok kötüyüm artık oğlum için güçlü olmak istiyorum onun için canımı veririm benim meleğim o ama neden içindeki ses hep kötü seyler söylüyor gerçekten böyle biri değilim ben hastaliksa tedavi olmak istiyorum ama daha çok küçük lütfen yardım edin
bendede olur öyle.
genellikle bunları yaparım:

1.Sabah namazından sonra 100 kez "Ya Zahir Ya Batın celle celalühü" deyin.

2.Öğle namazından sonra 100 kez Euzu-Besmele çekin. Sonra 1 kez Besmele çekip, Şeytanların ve İblisin vesvesesinden Allaha sığınırım tarzı dua edin. Sonra, Ayetel Kürsi (Bakara 255, 256,257) okuyun. Ardından İhlas, Felak ve Nası sırasıyla okuyun.

Leyla1234

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
bendede olur öyle.
genellikle bunları yaparım:

1.Sabah namazından sonra 100 kez "Ya Zahir Ya Batın celle celalühü" deyin.

2.Öğle namazından sonra 100 kez Euzu-Besmele çekin. Sonra 1 kez Besmele çekip, Şeytanların ve İblisin vesvesesinden Allaha sığınırım tarzı dua edin. Sonra, Ayetel Kürsi (Bakara 255, 256,257) okuyun. Ardından İhlas, Felak ve Nası sırasıyla okuyun.
Herkeste var sanırım bu sadece bende mi derdim kimseye anlatamıyorum derdimi kötü bir anne değilim oğluma birşey olsa içim parçalanıyor ama aklımda sürekli kotu düşünceler geçiyor durduramiyorum kendi kendime soylenip duruyorum sanki bi şeytan konuşuyor bı melek aklımda hep. İnşallah geçer yoksa kafayı yemek üzereyim ölmeyi nbile düşündüm oğlum için ayaktyim

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Herkeste var sanırım bu sadece bende mi derdim kimseye anlatamıyorum derdimi kötü bir anne değilim oğluma birşey olsa içim parçalanıyor ama aklımda sürekli kotu düşünceler geçiyor durduramiyorum kendi kendime soylenip duruyorum sanki bi şeytan konuşuyor bı melek aklımda hep. İnşallah geçer yoksa kafayı yemek üzereyim ölmeyi nbile düşündüm oğlum için ayaktyim
herkeste yok aslında. bu farklı sebeplerden ola biliyor.
Şey gibi bu, kalbin Rabbini severken, beynin Rabbini sevmiyor.

Sanki beynin Şeytan kesilmiş, Kalbinse Beynine karşı mücadele eden bir Melek.
Nefsi bilirsin.

Hz.Ali söyler ki, "Her insanın Şeytanı, kendi nefsidir."

Yanisi. beyin Rabbe küfür ettiğinde, nefs insanı esir alır.
Nefsi simsiyah birşey olarak düşün, bembeyaz yaratılıyorsun, ama sonra bu siyahlık senin heryerini yavaş yavaş kaplıyor.
İlk öncelikle beyninden başlıyor. beynini istila edip Rabbe küfür ediyor.
O vakit beyin nefsin elinde oluyor.

Sonra yavaş yavaş bu siyahlık diğer beyazlıklarıda istila ediyor. O seni istila ede ede, sen artık
"Acaba Allah yok mu? Varsa bile hak dinin İslam olduğunu nerden bilelim? Ya Yahudi ve Hristiyanlar haklıysa?" gibi düşüncelere kapılıyorsun..

Sonra, kalbine geliyor, kalbinin yarısını istila ediyor. Ve artık kalbinin diğer yarısı haricinde zerre yerinde beyazlık kalmıyor.

Öyle olunca da, Münafık, yani Allah ve Peygamberine inanıyorum diyen bir sahtekâr, yalancı, yaratılmışların en kötülerinden birisi haline geliyorsun.

Ama Münafıklığına rağmen, dinde duruyorsun.

Ama bu siyahlık senin kalbini artık neredeyse istila etmiş, sende sorgulamaya başlıyorsun.

Sorgulamak, Tabir-i Caiz ise, Sezarın, suikastçilere karşı direnmesi misalidir.

Yani senin tüm ordun yenildi ve sen tek kaldın. Sorguluyorsun, yani bir kalkan alıp, senin üstüne koşanlara karşı kalkan ile kendini savunurken, onlar bir anda duruyor.

Şuan 2 seçenek geliyor sana,

1. Sorgularda, şüphelerini giderirsin.

2. Aks-i, Yanisi, Sorgularda Kafir olursun.

Eğer ilk seçeneği seçersen, tüm siyahlıklar bedeninden arınacak, yani düşmanların geri çekilecek.

Ama, eğer ikinciyi seçersen,

düşmanların senin kalkanını bir tarafa atıp seni öldürecekler. Yani, heryerin simsiyah olacak.

Leylaaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba Leyla kardeşim bendede aynı durum var siz nasıl oldunuz? Bebeğiniz nasıl? Sıkıntınız geçti mi? Nasıl bir yol izlediniz? Ailenizle eşinizle sorun yaşadınız mı banada yardımcı olun bende çok kötü durumdayım:((((

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bunun tek ilacı ve yöntemi vardır elbette ?

acaba biz Allahı ne kadar tanıyor ve ona ne kadar kulluk ediyoruz onu biliyormuyuz acaba ne kadar hudutlarını muhafaza ediyoruz
Hadiste buyurduğu gibi
sen Allah’ı koru ki o da seni korusun

korumaktan kasıt Allah’ın hudutları bunun zira Allah c.c ayete kim bizim zikrimizden yüz çevirirse ona bir şeytanı musallat ederiz
Başka ayete ise ona dar bir hayat vardır SuphanAllah

bunun tek çaresi kuran ile tedavi etmek ve kuran terapisi rükye’dir Allah’a sığınmak ve onu Tevhid etmektir bilakis Allah’ın resulü bile bu duruma düşmüş ne dediğini bişeylerin unuttuğunu söylemiştir ama bunun’ sonuncundan kuran çerçevesinde olmuştur ‘’

Dikkat edelim kuran da buyurduğu üzere çocuklarımızı Allah’a karşı şirk işlemeyelim onlar Rabbimiz bize bir evlat çocuk verirsen sana kulluk ve ibadet ederiz Allah svt verince .. tutular o çucukla Allah’a şirk koşmaya başladılar..

bizler Allah’a hakkıyla iman ve kulluk ibadet edersek o bizi çıkmaza sokmaz şöyle birşey deneyin günlük veya hayatımın içerisinde Allah’ın benden razı olmadığı ne var bir liste haline getirin ve Allah’a selim bir kalple ona yönelin. ve güzle dualar edinin zira güzel sözler ona yükselir i

Ve selam..

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Akıldan geçen düşüncelere günah yoktur. Çok kafayı takmamak gerekli. Kasıtsız olarak akıldan geçen bir düşünceyi dert etmemek gerekli dışa vurulmadığı sürece. Eli açıp yapılan dualar için hayırlı şeyleri talep edin. Dilinizden çıkan dualar hayırlı olsun inşallah.

Leylaaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bunun tek ilacı ve yöntemi vardır elbette ?

acaba biz Allahı ne kadar tanıyor ve ona ne kadar kulluk ediyoruz onu biliyormuyuz acaba ne kadar hudutlarını muhafaza ediyoruz
Hadiste buyurduğu gibi
sen Allah’ı koru ki o da seni korusun

korumaktan kasıt Allah’ın hudutları bunun zira Allah c.c ayete kim bizim zikrimizden yüz çevirirse ona bir şeytanı musallat ederiz
Başka ayete ise ona dar bir hayat vardır SuphanAllah

bunun tek çaresi kuran ile tedavi etmek ve kuran terapisi rükye’dir Allah’a sığınmak ve onu Tevhid etmektir bilakis Allah’ın resulü bile bu duruma düşmüş ne dediğini bişeylerin unuttuğunu söylemiştir ama bunun’ sonuncundan kuran çerçevesinde olmuştur ‘’

Dikkat edelim kuran da buyurduğu üzere çocuklarımızı Allah’a karşı şirk işlemeyelim onlar Rabbimiz bize bir evlat çocuk verirsen sana kulluk ve ibadet ederiz Allah svt verince .. tutular o çucukla Allah’a şirk koşmaya başladılar..

bizler Allah’a hakkıyla iman ve kulluk ibadet edersek o bizi çıkmaza sokmaz şöyle birşey deneyin günlük veya hayatımın içerisinde Allah’ın benden razı olmadığı ne var bir liste haline getirin ve Allah’a selim bir kalple ona yönelin. ve güzle dualar edinin zira güzel sözler ona yükselir i

Ve selam..
Çok teşekkür ediyorum güzel cevabınız için kardeşim. Allah’a karşı aklımdan kötü sözler düşünceler geçmesi beni çok yıprattı. İstemsiz oluyor engel olamıyorum. Konuşalım dönemim bitti ve beş vakit namaz kılıp şükretmeye başlamıştım . Tövbe namazı kılmayıda çok severim . Yani gün içerisinde beş vakit namaz kılıp tövbe ediyordum. Sonra birden aklıma küfür gelmeye başladı anlam vermedim durduramadım. Rabbime karşı günah işlemekten çok korkuyorum. Normal mi bu süreçte bu durum? Yani tam namaza başlamışken. Ama biraz toparlandıktan sonra yine namaza başladım oruç tuttum. Çok şükür beş vakit kılıyorum Rabbim affeder İNSAALLAH. Cümlemizi

Leylaaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Akıldan geçen düşüncelere günah yoktur. Çok kafayı takmamak gerekli. Kasıtsız olarak akıldan geçen bir düşünceyi dert etmemek gerekli dışa vurulmadığı sürece. Eli açıp yapılan dualar için hayırlı şeyleri talep edin. Dilinizden çıkan dualar hayırlı olsun inşallah.
Çok teşekkür ederim kardeşim güzel cevabınız İçin aklımdan istemeden Rabbime karşı kötü söz düşünce küfür geçmesi beni çok yıprattı çok kötü oldum engel olamıyordu. Allah’a şükür namaza devam edince biraz rahatladım. Günahı yok demişsiniz İNSAALLAH günaha girmedim. Çok huzursuzum bu yönden. Nasıl düşünebilirim bunları diye kendime zarar vermeye başlamıştım. İçimdeki sesi önemsememeye başladım artık. İbadetlerime devam ediyorum zorlansamda bırakmıyorum. Rabbim hepimizi affetsin.

Leylaaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
herkeste yok aslında. bu farklı sebeplerden ola biliyor.
Şey gibi bu, kalbin Rabbini severken, beynin Rabbini sevmiyor.

Sanki beynin Şeytan kesilmiş, Kalbinse Beynine karşı mücadele eden bir Melek.
Nefsi bilirsin.

Hz.Ali söyler ki, "Her insanın Şeytanı, kendi nefsidir."

Yanisi. beyin Rabbe küfür ettiğinde, nefs insanı esir alır.
Nefsi simsiyah birşey olarak düşün, bembeyaz yaratılıyorsun, ama sonra bu siyahlık senin heryerini yavaş yavaş kaplıyor.
İlk öncelikle beyninden başlıyor. beynini istila edip Rabbe küfür ediyor.
O vakit beyin nefsin elinde oluyor.

Sonra yavaş yavaş bu siyahlık diğer beyazlıklarıda istila ediyor. O seni istila ede ede, sen artık
"Acaba Allah yok mu? Varsa bile hak dinin İslam olduğunu nerden bilelim? Ya Yahudi ve Hristiyanlar haklıysa?" gibi düşüncelere kapılıyorsun..

Sonra, kalbine geliyor, kalbinin yarısını istila ediyor. Ve artık kalbinin diğer yarısı haricinde zerre yerinde beyazlık kalmıyor.

Öyle olunca da, Münafık, yani Allah ve Peygamberine inanıyorum diyen bir sahtekâr, yalancı, yaratılmışların en kötülerinden birisi haline geliyorsun.

Ama Münafıklığına rağmen, dinde duruyorsun.

Ama bu siyahlık senin kalbini artık neredeyse istila etmiş, sende sorgulamaya başlıyorsun.

Sorgulamak, Tabir-i Caiz ise, Sezarın, suikastçilere karşı direnmesi misalidir.

Yani senin tüm ordun yenildi ve sen tek kaldın. Sorguluyorsun, yani bir kalkan alıp, senin üstüne koşanlara karşı kalkan ile kendini savunurken, onlar bir anda duruyor.

Şuan 2 seçenek geliyor sana,

1. Sorgularda, şüphelerini giderirsin.

2. Aks-i, Yanisi, Sorgularda Kafir olursun.

Eğer ilk seçeneği seçersen, tüm siyahlıklar bedeninden arınacak, yani düşmanların geri çekilecek.

Ama, eğer ikinciyi seçersen,

düşmanların senin kalkanını bir tarafa atıp seni öldürecekler. Yani, heryerin simsiyah olacak.
Çok teşekkür ederim. Bende haşa şüphe şirk koşma vs yok hiç olmadı. Sadece beynimde sesler duyuyordum Allah’a karşı küfür kötü sözler . Küfür etmem hiç ama küfür duyduğumda sanki tövbe haşa Allah’a saygısızlık ediyormuşum gibi hissediyordum. Yavaş yavaş daha iyi oldum namaz zikir ile İNSAALLAH daha iyi olacağım. Tövbe namazı kılıyorum hergün. Rabbim hepimizi affetsin . Düşünceler kasıtlı olmadığı için istemsiz olduğu için günaha girmem değil mi?

Üst Alt