Afrika menekşelerim

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜN ALEYKÜM ;Menekşelerim yaşadığım tüm sıkıntılı zamanımda bana öyle moral oldular ki odamda, benim kuran okumamla çoştuklarını farkettim, onların zikirleri ile benim zikirlerim birbirine eşlik ediyor bazen nerdeyse baharla beraber maşallah açmaya başladılar,birbirleriyle yarışıyorlar adeta çiçek açmak için , havalar bozunca solup beni terk edeceklerini düşünmüştüm ama yapraklarının dipleri adeta tomurcuk yuvası öyle mutlu oluyorum ki onların bana böyle yarenlik etmelerine fotolarını ekleyecektim fakat telefonumdan aktarmayı bilemedim aassd..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam maasALLAH diyelim. Bizim evde yapma cicekler var, ancak tozunu aliyoruz arasira. Yesile, dogaya, cicege hasretiz biz. Rahmetli annemi hatirladim, oyle cok severdi cicekleri, hastaliginda dahi unutmadi onlari. iyice agirlastigi donemde yinede suyunu dusunurdu çiçeklerinin.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim annenize gani gani rahmet eylesin mekanını ahiret hayatını cennet eylesin inşallah.Menekşelerle yolculuğum 3 yıl önce başladı çiçekçinin önünden geçerken bende anneme hediye etmek için her hafta cebimdeki harçlığımı verip küçük saksıları eve taşımaya başladım annem mutlu oluyordu ama önceki yılın kışında çoğu malesef zikirlerini tamamlayıp öldüler.Yapraklarından annemin kurtardıkları ile iş yerimde küçük bir poşete 2 avuç toprak doldurarak kalan yaprakları diktim elhamdülillah Rabbim in künfe yekün emri ile zikirlerine başladılar,onları görünce tek yaprağın dibinde mini mini yapraklar beni çok mutlu etmişlerdi.sonra saksıya aldım eve getirdim odama bir masa hazırladım onlar için pencere önüne sonra dahada büyüdüler annem tekrar büyüttü saksılarını ve benim travmamın başında açmaya başladılar koca yaz hep çiçekte idiler artık giderler sandım ama elhamdülillah direniyorlar hatta tam aksi dolu dolu tomurcuklar var yaprak aralarında odamda yarenlik ediyorum onlarla en çokta zikirlerini duymak istiyorum acaba hangi zikiri çekiyorlar? Ben dışardaki hiç bir bitkiyide kırıp koparamıorum zikir çekiyorlar bu kadar insan bundan bi haberken diye kulluğumdan utanarak:(

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ;Afrika Menekşelerim tebdili mekan ile geniş salonun baş köşesinde Menekşe tarlası oluşturdular.Geçen yıl olduğu gibi ve bu yıl sayıca fazlalaşarak çiçek açma yarışındalar maşallah onlara, başlarında pencere boyunda devasa bir kaktüs eşlik ediyor.Şeker isimli muhabbet kuşumuzu da unutmamak lazım...Afrika ,kaktüs ve menekşeler belgesel gibiyiz maşallahçokk kommikk

Üst Alt