Admin onayı alınmadan iletinin yayımlanmaması

S@nem

Kurallara Uymadı
Üyemiz
İlginçsiniz vesselam, böyle bir şeye neden gerek duydunuz anlam veremedim.

Kural dışı bir ileti varsa, iletiyi silersiniz...

Ayrıca bir iletim de -zeka konulu- yayımlanmadı, hangi gerekçe iledir merak ettim açıkcası? :)

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@Turab_Sayın Admin sitede moderatör sayısını arttırsanız.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de bu duruma küçük bir cevap vereyim:
Bana sorarsanız dünyada en zor şey nedir diye: "Beklemek" derim. Yazdığınız ya da yorum yaptığınız yazılarınızı anında bu sayfalarda görmek ister, beklemeye tahammül edemeyebilirsiniz. Normaldir.
Lakin, her "şey"i tek taraflı da düşünemiyorsunuz! Her bir "yer"in kendine ait sistemi ve kuralı vardır, bu sistem ve kural, iş olsun kabilinden, "öylesine" de konulmamıştır.
Dolayısıyla sabırlı olmanız ve bu durumu makul görmeniz yerinde olacaktır.
Onun için ben buradan şunu ifade edeyim yöneticilere, ben siteye girdiğimde, sırada olan ve sitenin ahlakına ve edebine uygun olan yazı ve yorumları, ben de siteye "aktivite" edebileyim. Çünkü bendeniz de beklemenin sıkıntılarını bilen birisiyim. Yaşamıştım!
Uygun görürlerse bu konuda yardımcı olabilirim.
Açıkçası teknik işlerden fazla anlamam ama bu öğrenemeyeceğim anlamına da gelmez.
Selamlarımla.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@İhvann_Hilmi:

Abi Allah razı olsun...Adminlerede hak vermemek elde değil;herkesin işi gücü var.Senin gibi 3-4 kişi daha olursa kafi geleceği kanaatindeyim...

Selam ve dua ile...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Yani şu an yağmur altında islaniyorum.
Ekmegimin derdindeyim.
Bu mu sorun gözünüzü seveyim.
Çok sinirliyim :)

la havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@tozduman_:Kardeşim Allah yardımcın olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ben de bu duruma küçük bir cevap vereyim:
Bana sorarsanız dünyada en zor şey nedir diye: "Beklemek" derim. Yazdığınız ya da yorum yaptığınız yazılarınızı anında bu sayfalarda görmek ister, beklemeye tahammül edemeyebilirsiniz. Normaldir.
Lakin, her "şey"i tek taraflı da düşünemiyorsunuz! Her bir "yer"in kendine ait sistemi ve kuralı vardır, bu sistem ve kural, iş olsun kabilinden, "öylesine" de konulmamıştır.
Dolayısıyla sabırlı olmanız ve bu durumu makul görmeniz yerinde olacaktır.
Onun için ben buradan şunu ifade edeyim yöneticilere, ben siteye girdiğimde, sırada olan ve sitenin ahlakına ve edebine uygun olan yazı ve yorumları, ben de siteye "aktivite" edebileyim. Çünkü bendeniz de beklemenin sıkıntılarını bilen birisiyim. Yaşamıştım!
Uygun görürlerse bu konuda yardımcı olabilirim.
Açıkçası teknik işlerden fazla anlamam ama bu öğrenemeyeceğim anlamına da gelmez.
Selamlarımla.
Sizin zaten aktive etme yetkiniz var, şu anda sadece kullanmayı bilmiyorsunuz, bende öğretmiyorum, çünkü sadece aktive etmenin hiç bir anlamı olmaz. Önemli olan sadece aktive etmek değil. Konuyu gerekli bölüme veya ilgili konunun altına taşımak... Gerekli durumlarda başlık kısmı, imla işaretleri dahil, bütün yazıyı düzenlemek, yazıyı bazı kriterlere uygun hale getirip sonra aktive etmek gerekiyor. Şu anda bunları doğru olarak yapabilen admin yok. Ekrem admin sadece işlem olarak yapabiliyordu, fakat herhangi bir yazıyı googlenin istediği hale getiremedeğinden dolayı işlemi yapmasının da bir anlamı kalmıyordu. Herhangi bir yazıyı doğru ve indexlemeye uygun yapabilmek nerdeyse 5-6 senemi aldı. Taktir edersiniz ki, pratikte uzun zamanda öğrenilen bir konuyu, burada teorik olarak bir kaç satırla anlatmak mümkün olmaz. Yazıyı okuduktan sonra en alttaki linkleri okuyabilirsiniz. Merak edenler tabii :) O zaman yazılar niye hemen aktive edilmiyor, neden ısrarla imla kurallarına uyun diyoruz, niye alıntı yazıyı foruma eklemeyin diyoruz anlayacaksınız.

Google neden önemli; Google biliyorsunuz dünyanın en büyük arama motorudur. Şu an için de herhangi bir alternatifi yok, goglenin yüzlerce kriteri var, bir yazıyı bu kriterlere göre yayına açmazsanız, o yazıyı arama sonuçlarında bulamazsanız. Aramada ön sıralarda yer almayan bir siteyede insanlar ulaşamaz. İnsanlar ulaşamazsa o yazının bir okuyanı olmaz. Okuyanı Olmazsa .... gerisi malum!

50 kişilik bir sınfta öğrencisiniz diyelim... Sınıfta öğretmenin gözde öğrencileri vardır, siz ilk beşe girmek istiyorsunuz. O halde öğretmenin gözüne girmek için onun kriterlerine ve isteklerine göre hareket etmek lazım.

Çok çalışmak, kibar olmak, temiz olmak, dikkatli olmak, vaktinde gelip gitmek, ödevleri aksatmamak, sınıfta aktif olmak, dersi dinlemek v.s v.s bu kriterlere uymazsanız öğretmen size tembel ve adam olmaz gözüyle bakacaktır.

Umarım örnek ve yazı açıklayıcı olmuştur. Yani sadece yazıyı beklet sonra aktive et diye birşey yok. Öncelikli amaç yazıyı uyarlamak, diğer amaç ise güvenliktir.

Buna rağmen ben bu konuyu kafaya taktım, öğrenicem ve yapıcam diyen varsa bu linklerden başlasın, öğrensin mod luk adminlik kolay... Verdiğim ilk link en önemlisidir. Bir pdf belgesidir pc'ye indirip okuyabilirsiniz. Diğer linkler sadece bir özet mahiyetindedir onları da okuyabilirsiniz. Ben bunu çalışırım yaparım diyen varsa buyursun.:)

https://static.googleusercontent.co...ama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

https://www.seohocasi.com/seo-uyumlu-yazi-yazmak/

https://www.nedensosyalmedya.com/se.../7-adimda-seo-uyumlu-makale-yazmanin-kuralari

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@Turab_Haklısınız Turab admin zor iş yazın boş vaktim olursa öğrenmek isterim öğretirseniz tabii.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
@Turab_Haklısınız Turab admin zor iş yazın boş vaktim olursa öğrenmek isterim öğretirseniz tabii.
Linkleri verdim, herşey orada yazıyor... Öğrenmek için ya site kurup pratikte deneyerek öğrenilir ya da bir ders gibi okuyup çalışarak. Birisinin öğretmesi gibi bir durum olmaz...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Neyse, konu zahmetliymiş. Faydam dokunamayacak üzgünüm. Elbet öğrenilmez de demek değildir. Fırsatını bulursam inşallah öğrenirim. Sağolasınız.

NOT

Yazıların direk aktivite edildiği sitelerdeki yöneticilerin işi rahat o zaman. Bu forumda görevli arkadaşlar bir anlamda zorluğu da sırtlanmışlardır. Ne diyeceğimi bilemiyorum! Susmam daha isabetli olanıdır. :)
Selamlar.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
@İhvann_Hilmi:

Abi Allah razı olsun...Adminlerede hak vermemek elde değil;herkesin işi gücü var.Senin gibi 3-4 kişi daha olursa kafi geleceği kanaatindeyim...

Selam ve dua ile...

Allah razı olsun da muhterem biz de 24 saatimizi burada geçiremiyoruz. Hayırlısı diyeyim.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yani şu an yağmur altında islaniyorum.
Ekmegimin derdindeyim.
Bu mu sorun gözünüzü seveyim.
Çok sinirliyim :)

la havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym.

Siz o haldesiniz. Bizler de ya da filanlar da yağmursız bir ortamda sıcacık bir yerde mutlu durumdayız. Sizlerin o "an" için "israf" gördüğünüz hususlar bizlere de "hayati" gelebiliyor. Normaldir efendim. :):)

Rahmet iyidir, ona ait güzel sıfatlarla bezenirsiniz. İnşallah.
Dua ile.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Neyse, konu zahmetliymiş. Faydam dokunamayacak üzgünüm. Elbet öğrenilmez de demek değildir. Fırsatını bulursam inşallah öğrenirim. Sağolasınız.

NOT

Yazıların direk aktivite edildiği sitelerdeki yöneticilerin işi rahat o zaman. Bu forumda görevli arkadaşlar bir anlamda zorluğu da sırtlanmışlardır. Ne diyeceğimi bilemiyorum! Susmam daha isabetli olanıdır. :)
Selamlar.

O sitelerin sıralamasına bakmak lazım, bize günde 25 bin ziyaretçi gelir onlara 300-500 fark burada... Muhtemelen girdiğiniz sitelerin ziyaretçi sayısı çok düşüktür...Yani o sitelerin adminlerinin işi rahat değil, zaten işi yok. Saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde devam ediyorlar.. günde 25-30 bin ziyaretçisi olan islamiforum gördüyseniz söyleyin.. şu anda bizden hariç sadece 1 tane var... Türkiyede yüzbinlerce site var, bunların çoğu çöp sitelerdir... İstisnalar hariç forum sitelerinde problem daha çoktur. Gelişi güzel yazılar, düşük cümleler, noktasız virgülsüz yazılar, Nedeni ise yazının geldiği gibi yayınlanmasıdır. Bir çok kişi katılım yapıyorsa hepsinin eğitim seviyelerinde denklik bekleyemezsiniz. Kimi geliyom, gidiyom, tmm, tşk, s.a, blyrm şeklinde yazar kimi doğrusunu...

islamiforumlar.net Dünya sıralamasında, 208 bin Türkiye sıralamasında 6400. sırada bu sıralamalar hergün değişir. Mühim olan tırmanmaktır.

Buradan inceleyebilirsiniz... https://wmaraci.com/site-analizi/islamiforumlar.net

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
O sitelerin sıralamasına bakmak lazım, bize günde 25 bin ziyaretçi gelir onlara 300-500 fark burada... Muhtemelen girdiğiniz sitelerin ziyaretçi sayısı çok düşüktür...Yani o sitelerin adminlerinin işi rahat değil, zaten işi yok. Saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde devam ediyorlar.. günde 25-30 bin ziyaretçisi olan islamiforum gördüyseniz söyleyin.. şu anda bizden hariç sadece 1 tane var... Türkiyede yüzbinlerce site var, bunların çoğu çöp sitelerdir... İstisnalar hariç forum sitelerinde problem daha çoktur. Gelişi güzel yazılar, düşük cümleler, noktasız virgülsüz yazılar, Nedeni ise yazının geldiği gibi yayınlanmasıdır. Bir çok kişi katılım yapıyorsa hepsinin eğitim seviyelerinde denklik bekleyemezsiniz. Kimi geliyom, gidiyom, tmm, tşk, s.a, blyrm şeklinde yazar kimi doğrusunu...

islamiforumlar.net Dünya sıralamasında, 208 bin Türkiye sıralamasında 6400. sırada bu sıralamalar hergün değişir. Mühim olan tırmanmaktır.

Buradan inceleyebilirsiniz... https://wmaraci.com/site-analizi/islamiforumlar.net

Olsa da, ki illaki vardır, böyle bir filtreleme yapmak, hiçbir forumun ahlakı değildir ya da çok nadirdir. Yapmadığımızı bir düşünelim ne olur mesela? Onu ben çözemiyorum. Hiçbir şey olmaz diye düşünüyorum. 25.000 kişi siteyi ziyaret etse ne olur, hiçbir şey olmaz, önemli olan foruma yazı yazanlardır. Onlar da bellidir. Yani ben filtrelemeyi anlayamıyorum. Benim cahilliğime veriniz.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yapmadığımızı bir düşünelim ne olur mesela?:) Düşünmekle, hayal etmekle olmaz ki, biz denedik gördük, tecrübe ettik, her iki duruma da baktık. Böylesi daha uygundur...

Foruma yazanlar belli değil kardeşim, belli olanlar aktif üyelerdir, hergün üye olan ve ilk defa mesaj yazanlar var.

25.000 kişi siteyi ziyaret etse ne olur ne mi olur? Biz siteyi bu şekilde düzenli tutmaya çalışmasak, uğraşmasak o 25.000 kişi zaten olmaz. Bknz; Diğer islami forum siteleri!

Est, cahillik demeyelim. Ben anlatmaya çalıştım, aslında daha öncede bir kaç kişiye bu şekilde açıklama yapmaya çalışmıştım. Anlaşılmayacağını bilsem zaten uğraşıp yazmazdım.

O halde detaylı açıklama yapmaya çalıştığım halde anlamakta zorlananlar ve bu durumdan memnun olmayanlar, uyguladığımız sistemi bir türlü içine sindiremeyenler için daha basit bir yöntem...

Arkadaşlar, forum sitemizde uygulanan sistem budur.
Kabul eden eder, etmeyen etmez. Bu durumu beğenmeyen varsa foruma gelmez.
Ama hem gelip, hemde bu durumdan şikayet etmek işgüzarlık olur. Vesselam.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sitenin kuralına bir şey demeye hakkımızın olmadığını söyledim zaten. Ona karışamayız. Beğenen de kuralı kabul etmek durumunda beğenmeyen de. Buna kimse söz söyleyemez.
Filtrelemeye de gelirsek, ona da bir şey diyeceğimiz yoktur. Demek ki, nice tecrübeler neticesinde öyle bir uygulama makul görülmüştür.
Gazetelerin tüm internet sitelerinde geçilen yorumlar da böyledir. Uygun bulunanlar aktivite edilir uygun bulunmayanlar silinir. Demek gerekiyor!
Hayırlısı olsun.
Önemli olan faideli olabilmektir. Hangi "şey" daha faideli ise insanlar ona sımsıkı sarılmalıdırlar.
İçersinde bulunduğumuz forum, bizim de bir parçamız olmuştur. Bizim de yapacağımız şey forumu hem hayırlı kullanmak, hem de hayırlara vesile olmak ve hem de forumu üye ve ziyaret noktasında zenginleştirmektir.
Çalışmak bizden takdir Allah'tandır.
Görevli ve üye arkadaşlara selam ederim. Dualarımızla.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Peki Sayın Adminler benim bir fikrim var...Madem böyle düşünülüyor şöyle yapsak mesela :

Forumda hani üye rütbelerimiz var ya belli bir miktar mesaj atan kişileri,tabii belli miktarda karakter kullanmak şartıyla, bir üye rütbesine yükseltip mesajlarının direk yayınlanmasını sağlamak; zaten şahıs o zamana kadar kendini belli etmiş ve nasıl yazı yazmadı gerektiğini anlamış olur.Benim size önerim ise 250 mesaj ve mesaj başına 200 karakter.Basit bir hesap yaparsak :

250×200=50000,50000 karakter kullanan kişilerin mesajlarının direk yayınlanması geriye kalanların ise admin kontrolünden geçmesi; böylelikle hem adminlerin hem de sitede paylaşım yapanların işi kolaylaşmış olur artı olarak ise paylaşımları teşvik etmiş olursunuz, ayrıca zaten 250 mesaja kadar admin kontrolünde olduğu için ise kimse saçma sapan yazı yazamaz...

Böyle bir fikir geldi aklıma tabii yine son kararı adminler verecek.

Selam ve dua ile.

Saygılarımla.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Zaten o sistem var onun için 1000 mesaja ulaşmanız lazım... Ulaşanlar var ama onlarda zaten emekli olmuşlar... Neyse bakalım boş vaktim olursa sayıyı biraz daha aşağı çekerim...

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Üstadım 1000 mesaj çok fazla bence...1000 mesajda zaten herkes söyleyeceğini söylemis olur diye düşünüyorum. :D :D

Üst Alt