Açıklama ve Teklif...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
İçersinde bulunduğumuz sitenin belli bir amaca hizmet ettiği aşikardır. Temelinde İslam vardır ve İslam'ın güzelliğini başta üyeler olmak üzere, siteyi ziyaret eden misafir zevata ulaştırmaktır. Ne kadar güzel. Elbette burada yorum yapanlar, açıklamada bulunanlar ve yazı paylaşanlar da aynı gaye ve amaca hizmet etmektedirler. Çünkü yorumların, açıklamaların, yazıların ve iktibasların neye hizmet ettiği de aşikardır. Vurgu genellikle İslam'ın anlaşılmasına ve O'nun güzelliğine ve İslam'ı kitlelere daha yakından nasıl ulaştırırız sorusuna havidir. Buraya kadar her şey güzel. Bu güzel niyyetin altında yatan şöyle güzel bir gerçek var o zaman: Buraya gelen yazıları sıcak sıcağına okuyabilmeli, yazılanlarla hemhal olmalı onları adeta ağır ağır yudumlayıp içselleştirmeli, özümsemelidir. Ama maal esef bu sitede bu genellikle mümkün olmuyor. Arkadaşların tamamı al, kopyala ve yapıştırdan hareketle anında 20, 30 konu geçebiliyorlar. Bu sefer de o güzelim yazılar okunmadan eskimiş oluyorlar. Yarışmanın alemiyoktur olmamalıdır da. Ben 80 konu ile sn sondazdım bugün, arkadaşın biri 20'nin üzerinde bir konuyla bizim ismimizi silivermiş buradan. Ben bunun üzerinde durmam ve benim için de bunun hiç bir değeri yoktur. İsterse 100 konu geçsin. Lakin belli bir amaca hizmet eden site amacından sıyrıldığı gibi hem de yazı geçen kardeşlerimiz de yazılarıyla yarışı andırır vaziyette konu geçmeleri babından amacından sıyrılıyorlar. Ben de konu geçerim ve gün de bayağı bir konuda geçebilirim yazarak ama anlamı yok ki. Sadece bir kardeş günde 20'nin üzerinde konu geçiyorsa benim öyle bir mekanda konu geçmem zül'dür ve israftır. Onun için ben de yorumlarıma sarılıyorum ama öyle anında konular geçiyorki yorumlarımdan da tad alamıyorum.
Benim istirhamım şudur, yarış yaparcasına konu geçilmesin zaten yeteri kadar konu var onlar okunsun yorum ağırlıklı yazılar geçilsin bir de yorum ya da yazı geçeceğimiz zaman bizim emeğimiz olsun ona özen gösterelim. Çünkü yeterince konu ve yazı paylaşılmıştır. Kendimizin ürünü yazıları ve yorumları geçsek dahi sitemiz akim kalmaz, kısırlaşmaz değil mi kardeşlerim?
Benim teklifim budur.
Yazdığım yazı şurada biraz güncel kalmayacaksa bunun hiç bir anlamı yoktur. Kendinin ürünü yazı yazanlara dahi yazıları okunsun diye hemen yorum yazmıyorum. Sabrediyorum ve iyice güncellenince yazı, ondan sonra o yazıya yorum yapıyorum.
Sitedeki görevli arkadaşlar bunu düşünüversinler kişilerin aynı gün içersinde 3 konunun üzerinde konu açmamaları sağlansın derim.
Sebebi de: Sitemizin bir gayeye hizmet etmesindendir. Hizmetteki gaye yok olursa ha bire yazı kopyalamışsınız bunun bir anlamı olmaz diye düşünüyorum...
Saygılar...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah razı olsun meftun kardeşim aslında haklısınız doğru olan budur...fakat atladığınız teknik bazı konular var...size kısaca açıklayayım...
Burada yazılanların, tabi sizin yazdıklarınız dahil...çok kişiye ulaşbilmesi için, googlede indexlenmesi gerek...yani googlle canlı bir robot gibidir...siteye girer konuları okur onları indexler ve aramalarda kolay bulunmasını sağlar...bunun için sitenin sürekli güncel olması gerekir...o nedenle sürekli konu eklenmesi gerekir...konu eklendikçe site üst sıralara çıkar...üst sıralara çıktıkca daha çok kişiye ulaşır...Teknik olarak böyle yoksa günlük 3 konu sınırı getirirz bütün konular olduğu yerde kalır geriye düşmez...fakat site sıralamada geride kalır ve aramalarda performans gösteremez...peki ne olacak eklediğiniz konular okunmadan arka sayfalarda mı kalacak...hayır merak etmeyin...biz sırası geldikçe eski konulara cevap yazarak onları üst sıralara çıkarıyoruz...tabi bunu sizde yapabilirsiniz çok eskiden gönderilmiş olan konulara cevap veya yorum yazarak onların üst sıralara çıkmasını ve okunmasını sağlayabilirsiniz...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Google'den yükselince ne oluyor onu anlamadım oradan buraya yol alanlar var mı?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Google'den yükselince ne oluyor onu anlamadım oradan buraya yol alanlar var mı?

googlede yükselmesi demek daha çok kişiye ulaşması demektir...yani siteye giren daha çok olur...dolayısı ile daha çok kişiye ulaşmış oluruz

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Çoğu yerde (siz daha yenisiniz ondandır) 3 konudan fazla konu geçemiyorsunuz... Hayırlısı olsun, ben size ayak uyduramam o zaman...:):):) kolay gelsin....

Bana göre ben siteye göre site haklı.... Neyse siz daha iyi bilirsiniz... Sitenizin yararı her daim göz önüne alınsın... Önemlisi de bu zaten... Konu anlaşılmıştır... Teşekkürler...

Üst Alt