๑۩۩๑Burada her şey "NET"๑۩۩๑

islamiforumlar.net
Go Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri İslami Oyunlar İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

İnanç olarak sarsıntılar yaşıyorum

Yaşamak istiyorum ama yaşadığım hayal kırıklıkları, insanlar, aşklar, dinsel kaygılar... ben istesemde vucudum istemiyor, bütün mutluluk hormanların öldü bu aptal ilaçlar beni değiştirmiyor ki. Artık tepki vereceğim yerlerde tepkisizlik mideme ...


Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
koastok
Yeni Kardeşimiz

Arrow İnanç olarak sarsıntılar yaşıyorum

Yaşamak istiyorum ama yaşadığım hayal kırıklıkları, insanlar, aşklar, dinsel kaygılar... ben istesemde vucudum istemiyor, bütün mutluluk hormanların öldü bu aptal ilaçlar beni değiştirmiyor ki. Artık tepki vereceğim yerlerde tepkisizlik mideme vuruyor hergün kusuyorum midem sürekli kusmuk içinde ne yesem kusmuğa dönüşüyor midemde. Hiç arkadaşım olmadı ailem beni anlamıyor gerek devlet olsun gerek özel sağlık kurumları olsun hepsine gittim, doktor konuşmalı terapiyle çok küçük miktarda umut vermişti "insanlar hayvan gibi rasyaonel değildir, insanlar duygularıyla yaşarlar duygunu bul" gibisinden ama konuşmak bişeye yaramıyor ki bir kulağımdan girer öbür kulağımdan çıkıyor çünkü insanlardan nefret ediyorum. Şuan duygularım insanlara zarar vermek istiyor psikiyatri hiç ilerlemedi, resetlenmeye ihtiyacım var boğuluyorum, abartmıyorum zombiden bir farkım yok ne olur artık bana ışık olacak birşeyler söyleyin yoksa insanlara sonra da kendime zarar vereceğim. Geçen intihara kalkıştım boğazıma jilet attım bayağı kestim, babam pansuman yaptı. Eskiden en azından cumaya giderdim, ramazan ayında oruçlarımı tutardım şimdi içimden hiç birşey gelmiyor yazarken bile vucut halim çok kötü, yediğim herşey kusmuga dönüşüyor çünkü yaşam isteğim kalmadı. İnaç olarak sarsıntılar yaşıyorum bir yaratıcının olduğuna inanıyorum ama mesala bazı sorular artık beynimde beni meşgul ediyor, yüzüm hemem hemen hiç gülmüyor artık karşımdakiler konuşurken bile bazen anlamıyorum. Bilmiyorum ruhen ve fiziksel hastalık içindeyim yani uzun uzunda sorunlarımı anlatabilirim. Tıp sorunlarıma çare bulamadı belki bir evliya şeyh bulabilir mi? Gerçekten duayla beni tadevi edebilir mi?

Kafamdaki 2 soru:

-ALLAH varsa islam dini olarak, çünkü bir yaratıcıın olduğuna inanıyorum. zaten mucize bu hayattn kendisi neden küçük yaşta ölen, ergenliğe girmeden ölen çocuklar cennete gidiyor tam ergenliğe ermedikleri için ama haksızlık değil mi? ergenliğe gelenler sınava tutuluyor girmeden ölenler günahkarsa cehenneme allah neden bazı insanlara torpil yapıyor?

-Bu dünya sınav dünyası allah istediğine hidayet verir istediğinin önüne perde çeker bu da haksızlık değil mi o zaman insanın iradesi yok sayılmış oluyor.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googlekoastok isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Turab
Teknik Ekip

Standart

Güzel kardeşim aynı yazıyı 2 hafta önce bir psikoloji forumunda paylaşmışsın, telefon numaranı verip beni arayın demişsin sonra o forumdan banlanmışsın. Buraya oradaki yazını kopyalayıp yapıştırmışsın, neyse ben yazını düzenledim.

Şimdi ben sana gerçek birşey söyliyeyim, bu şekilde yani buradan yazıp çizerek sana kimse yardım edemez. Belki buradan vakit ayırıp sorularına cevap yazan olabilir ama bu cevaplar sana nekadar yardımcı olur orasını bilemem.

Böyle forumlara yazıp yardım istemekle herhangi bir derdine çare bulacağını veya gerçekten sana faydalı olacağını sanmıyorum. Sen yine en güzeli ciddi anlamda tedavi yoluna git, ilaç v.s kullanıyorsan devam et. Fakat aklımda kalmasın ben mutlaka bir hocadan da bilgi, öneri almak istiyorum diyorsan en yakınındaki caminin imamı ile kendin görüş. Umarım sana yardımcı olur veya seni yönlendirir. Selametle
Turab isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Ab-ı Hayat
Moderatör

Standart

Hayırlı günler kardeşim,
Bir müslümanın en önemli sığınağı İNANCIDIR!
İmanını yokla, Allah ve bize yazdığı kaderiyle ilgili aklında bin bir düşünce olabilir! bunlar senin şu anki ruh halinle ilgilidir!

Şeytan insana her türlü vesvese verir ve sonra onu cevapsız sorularla baş başa bırakıverir! Amacı; imanını tehlikeye atmak ve insanı Rabbinden uzaklaştırmaktır! tam da bu noktada senin yapmak gereken, Alemlerin Rabbine sığınmaktır!

İlk başlarda nefsinin istememesi yüzünden bu zikirler sana ağır gelebilir ama inan bana bunları 7/24 dilinden düşürmedikçe, Allah sana bir huzur, sekinet verecek ve aklındaki gereksiz soruların azaldığını göreceksin kardeşim.....

Bu iki zikiri devamlı oku...

1.si;
La ilahe illallah Muhammeden Rasullullah..

2.si;
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim....

Allah yar ve yardımcın olsun...

Aşağıdaki verdiğim linki oku, inşallah bir şeyler anlamanı düşünmeni sağlar.....

İnsan, imtihanı nispetinde büyür.......


Nasıl bakarsan öyle görürsün...
Ab-ı Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Dünya Misafiri
Misafir

Standart

Devamlı kelimei şahadet getir. Belki rahatlarsın. Kelimei şahadet çölde su bulmak gibidir. Bir dene bakalım. Olmazsa psikiyatriste başvur.
 
Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.

Din