๑۩۩๑Burada her şey "NET"๑۩۩๑

islamiforumlar.net
Go Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri İslami Oyunlar İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

Kendime yolculuk

Selamün aleyküm forum ailem;İnsanın en zayıf anında; düşen çocuğunu hemen koşup kaldıran annenin merhameti ile evladını kaldırıp yarasını temizleyip sarması gibi Rabbim ''Merhametim azabımı geçmiştir''diyerek önce kendisi diliyor ve bana ...


Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
Hümeyra
Süper Kardeşimiz

Standart Kendime yolculuk

Selamün aleyküm forum ailem;İnsanın en zayıf anında; düşen çocuğunu hemen koşup kaldıran annenin merhameti ile evladını kaldırıp yarasını temizleyip sarması gibi Rabbim ''Merhametim azabımı geçmiştir''diyerek önce kendisi diliyor ve bana da kendini dilemem için yüreğimdeki sızıyı ,acıyı sarıyor merhem oluyor.
Tasavvuf kendime yaptığım en güzel yolculuktur kim olduğumu bana önce şeriat ile sonra sünneti seniyeler ile anlatan yoldur,uzun aradan sonra yine baş öğretmenim Rabbimin çağrısı üzerine derslere çağırıyor.Hedef Yaradana kulluk...Kendini bilmeyen Rabbin'i bilmez.
Elimi yüreğime daldırıp içimde ki BİRİKEN KİRLERİN OLUŞTURDUĞU rahatsız edici beni boğan nefsimin eseri her ne varsa çıkarıp atasım var.
Baş öğretmenim peygamberimin ardından ,öğretmenim Mevlana Celalettin Rumi ile yola devam etmem gerekiyor.
Müslüman gevşeklik göstermemesi gerekiyor bunu da düşe kalka öğreneceğim inşallah.
Tekrar yolun başındayım kaldığım yerden devam önce kul hakkına girdiğim ,kalbini kırdığım üzdüğüm her kim var ise hepinizden özür dilerim ve helalliğinizi istiyorum.
Nefsimin ördüğü bu kir kabuğundan kurtulmam için en güzel başlangıç bu olacak herkesten helallik dilemek hakkını ödemeye gayret etmek.
Mutlaka boşuna değil bu yüreğime gelen çağrılar gitmem gerekiyor.Daha önce gittiğimde çok yol almıştım durduğumda bocalamaya başladım öğrendim ki bu yolda yoruldum ,dinlenmem lazım,biraz bekleyelim yok, şeytan hemen devreye girip gevşekliğe sebep oluyor.
Kendime yolculuğum da yeniden Ya Bismillah...

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleHümeyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.

Din