๑۩۩๑Burada her şey "NET"๑۩۩๑

islamiforumlar.net




Go Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Gönülden Gönüle Dertleşelim
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri İslami Oyunlar İlahiler İletişim
Gönülden Gönüle Dertleşelim Sıkıntı, stres, dert ve korkularınızı paylaşarak rahatlayacağınız bölüm. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...

Aklıma Dinle ilgili kötü düşünceler ve küfürler geliyor

akılımdan küfür sözleri geçiyor içimden küfür ediyorum dinle ilgili aklıma kötü söz ve düşünceler geliyor Selamünaleyküm öncelik sorum, içimden hep küfür şeklinde vesveseler geçiyordu, bazılarını ayırt edemiyordum kendi irademle düşündüğümü ...


Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

 

Seçenekler
Alt   #1 (permalink)
sertlodos3
Yeni Kardeşimiz

Standart Aklıma Dinle ilgili kötü düşünceler ve küfürler geliyor





akılımdan küfür sözleri geçiyor içimden küfür ediyorum dinle ilgili aklıma kötü söz ve düşünceler geliyor
Selamünaleyküm öncelik sorum, içimden hep küfür şeklinde vesveseler geçiyordu, bazılarını ayırt edemiyordum kendi irademle düşündüğümü düşünmeye başladım. 1 haftadır doktor eşliğinde psikolojik ilaca başladım. 1 haftadır sürekli imanla ilgili dini bir terim duysam onunla dalga geçiyorum, ibadetlerimde şahadetlerim de samimi olamıyorum, imanı mı hissedemiyorum kendimi dizginliyemiyorum, imansız olduğumu düşünüyorum bir de bu küfürleri bazı zamanlar kendimin düşündüğünü düşünüyorum, çünkü bir pişmanlık ve üzüntü hissetmiyorum ayrıca içimden küfür geçti mi içimi okşuyor sanki. Dinle dalgalar geçiyor, içimden gülesim geliyor, sanki yanaklarım pis pis sırıtıyor, yani sanki dışada vuruyorum,hoşuma gidiyor haşa.! Birde bu dalga konusu hareketler sanki mimiklerime yansıyor bir anda kendim başka bir kişilik oluyor yani içimden kıbleye küfür şeyler geçiyor, kıbleye pis pis bakış falan atarken buluyorum kendimi bazen bunuda bilerek yaptığımı düşünüyorum durumum nedir yardımcı olurmusunuz.

Yönetim/Edit;
imani meselelerde vesveseden insan dinden çıkarmi

Aklıma Allahla ilgili kötü şeyler geliyor birde oğlumla ilgili

Kötü düşünceler nereden geliyor

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google



sertlodos3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
ozkn
Başarılı Kardeşimiz

Standart





Ve Aleyküm'üs-Selam.

İnsanın içinden geçen vesveselerden rahatsızlık duyulması, korkması imandandır. Herhalde sende başlarda korku vardı. Zamanla vesvese sana normal gelmeye başladı ve kendine ait düşünceler olduğuna inanmaya başladın sanırım. Böyle olmasına da bazı ilim eksikliği neden olmuş. İtikat ile ilgili sahih hadisi şerifleri okumanı tavsiye ederim sana. Vesveseler (yani istemediğin halde içine düşen veya aklından geçen) şeytandandır. Bu düşüncelerden korkmak, imandandır. İçindeki vesvese midir yoksa kendi düşüncelerin midir anlamak istiyorsan şu ölçüyü düşün: sivrisinek ne kadar kovsan da sana konmaya çalışır. Amacı seni mutlaka ısırmaktır. Şeytan da bu şekilde sana vesvese vererek samimiyetini ve inancını sorgulamana çalışır. İlmin de eksikse senin aklını ve bilincini sarmaya başlar. Şeytan seni azmettirmeye çalışıyor, ne zaman sen bundan rahatsızlık duyarsan ve euzübesmele çekersen kaçar. Ama yine gelebilir. İmtihan gereği başımıza musallat olmasına izin verilmiş. Aklındaki düşünce eğer kendi fikrinse, yani başkaları değiştirmek istediğinde bile savunuyorsan tehlikelidir. Sivrisinek misaliyse vesvesedir. Sen kaçtıkça sana ilişiyorsa istediği kadar ilişsin bundan sen mesul değilsin yani. Olaki seni tongaya düşürtüp bir yanlışa düşürdü tövbe et. O zaman şeytanın hileleri kumsalda kumdan yapılan kule nasıl dalga ile yıkılıyorsa öyle boşa çılar, sen de tövbe et, dalganı şeytanla geç. Dinle değil aman ha!




ozkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
sertlodos3
Yeni Kardeşimiz

Standart





Peki kardeş özellikle sabahları sersem olduğum zamanlarda çok oluyor bu, sanki eşlik ediyorum bu düşüncelere, kurtulamıyorum da açıkcası önceden Allah tan korkup inandığımı, sevgimi hissederken şimdi hep içimde alaycı bir tavır kişilik var, bunu bastıramıyorum her zAman açığa çıkıyor ve kalbimde ara arasanki bu yaratığa karşılık veriyor. doğrudüzgün gusül alamaz oldum gusül alırken kendimi hareket çekmiş gibi hissettim geçen mesela ve bu sanki biraz içimi okşadı baştan başlamadım ama ya kendim düşündüysem hem kafir hemde cünüpsem gibi şeyer.




sertlodos3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Nidoss
Misafir

Standart :)





Halit Ertuğrul'un Düzceli Mehmet kitabını okursan çok faydalı olur, bir çok sorunun cevabı üniversiteli bir gencin başından geçen gerçek olaylarla anlatılıyor. Tavsiye ederim




 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
Barcelonista189
Yeni Kardeşimiz

Standart





Bende ayni sorunu yasamaktayim.
Acaba durumun iyilestimi?
Yasadiklarinin hepsini bende yasadim ve bu konuda tek kisi olmadığını bilmek insanı rahatlatıyor, çünkü o zaman belki gerçekten sadece vesvese olduğunu ve insanın kendi iradesiyle yapdığına inanabiliyor ne kadar zor olsada.




Barcelonista189 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
tozduman
Moderatör

Standart





Allah şifa versin. Zikir en güzel ilaç tir.
Bazen üstüne gitmek gerekir ..
Vesveseyi sustumak için , inadına Kurani Kerimi hatim etmek , sabırla zikir çekmek .
Sonunda şifa olur, Vesvese biter.




tozduman isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
Dünya Misafiri
Misafir

Standart





Önem verdiğiniz şeye "Allah beni benden iyi biliyor" deyip önem vermeyin, geçer.




 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
KroFessionaL
Yeni Kardeşimiz

Standart





Bende aynı durumdayım. Ufak tefek şeylerde bile istemeden de olsa hani karşı koysam daha da zorlanacakmışım gibi suratıma yılışık bir gülümseme geliyor. Kendı kendıme artık dua etmeyı dusunuyorum bırkaç defa ettım bırdaha suratım gulmesın diye ciddi olup yeri gelince gulmek en iyisidir diye dusunuyorum. Ozellıkle bu durum dını konular ıle alakalı bılgıler okurken cok oluyor okuyamıyorum o yuzden. Kalbıme gelen kendı dusuncelerım mı, vesvesevemı veya nefsanı dusunceler nasıl oluyor basıt ve sacma oluyor sunuda fark ettım, bos bulundugumda oluyor azıcık dusunmeye baslıyım ordan hemen gelıyor veya ızın mı verıyorum yoksa kendı kendıme o ılgılı sey ıle sorunca o sekılde bı yanıt mı alıyorum bunları fark ettım.




KroFessionaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.

Din