๑۩۩๑Burada her şey "NET"๑۩۩๑

islamiforumlar.net

Go Back   islamiforumlar.net - islami forum > İSLAMİ PAYLAŞIMLAR > Dua Köşesi
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri İslami Oyunlar İlahiler İletişim
Dua Köşesi Dualar ve dualarımız burada

Evde Huzur için okunacak dua

Evde Huzur için okunacak dua Eşimizle aramızı bir türlü düzeltemiyoruz ya da düzelttikçe yeni sorunlar üstüne ekleniyor olabilir. Nazar değiyor belki göze geliyor olabilirsiniz. Severken hiç yoktan yere kavgaların büyük ...


Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
Ekrem
Yönetici-Admin

Standart Evde Huzur için okunacak dua

Evde Huzur için okunacak dua

Eşimizle aramızı bir türlü düzeltemiyoruz ya da düzelttikçe yeni sorunlar üstüne ekleniyor olabilir.
Nazar değiyor belki göze geliyor olabilirsiniz.
Severken hiç yoktan yere kavgaların büyük ihtimal nedeni bu olsa gerek.
Yoksa başka açıklaması kalmıyor.
Eğer böyle sorununuz derdiniz var ise aşağıdaki duayı yalnızken okuyarak Allah'tan eşinizle aranızı düzeltmesi için yardım isteyin.

Elhamdülillêhillezî yümsiküssemêvêtisseb’a en takaa alel ardi illâ biiznih, hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm...
alıntıEkrem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
sofiabi
Katılımcı Kardeşimiz

Standart Evde huzur için ne yapmalıyız?

Evinizde Huzur Yok Mu, Peki Neden? Bazı evlerden sürekli kavga, gürültü, bağrışma sesleri yükselir. İçinizden düşünürsünüz, “bir türlü huzurlu yaşanmayan evler var” dersiniz ve böyle bir evde yaşamadığınız için çok ama çok şükredersiniz.

Sanki sizin kapınızın tam dışında insanların sürekli gözyaşı döküp sıkıldığı bir cehennem hayatı yaşanıyor gibidir. Peki neden bu evlerde yaşayan insanlar bir türlü huzuru bulamaz, bu evlerden gelen ağlama, çatışma ve bağrışma sesleri neden hiç son bulmaz?

Neden biliyor musunuz? Gerçek huzuru ve rahatlığı sağlayan o evdekilerdir de ondan. Eğer o evde yaşayan insanların kalpleri Allah’tan uzaksa, hepsi Allah’ı unutup dünya hırslarına, kendi tutkularına dalmışlarsa, herkes önce kendini düşünecek kadar bencilleşmişse, herkes yalnızca kendini mutlu etme peşindeyse işte o zaman o evde asla huzur olmaz.

Ama eğer evinizde Allah’tan korkan, Allah’ı sürekli anan, şükreden eşiniz, çocuklarınız varsa, sürekli Allah’ın nimetlerini anıyorlarsa, hepsi yürekten iman etmişlerse işte o zaman gerçek huzuru ve mutluluğu bulmuşsunuz demektir. Bir insana verilen en büyük nimetlerden biri kendi evinde müminlerle yaşamasıdır.

Evinizde ne kadar çok Allah’ı anarsanız, ne kadar çok şükrederseniz o evin bereketi o kadar çok olur. Evdeki herkes Allah’ı anmakta ve hatırlatmakta adeta yarışmalıdır. Allah’ın, onların yüceltilmesine ve isminin zikredilmesine izin verdiği evlerdedir; onların içinde sabah akşam O’nu tesbih ederler. (Nur Suresi, 36) ifadesiyle Allah’ın isminin yüceltilmesine izin verdiği evlerden söz edilir.

Allah, size evlerinizi huzur ve dinlenme yeri yaptı. Hayvanların derilerinden gerek göç gününüzde, gerek ikamet gününüzde kolayca taşıyacağınız evler; onların yünlerinden, yapağılarından ve kıllarından bir süreye kadar yararlanacağınız ev eşyası ve geçimlikler meydana getirdi.(Nahl Suresi, 80)

Namaz kılınan, dua edilen, şükredilen, Kuran okunan, sürekli Allah’ın adının yüceltildiği evlerde apayrı bir sıcaklık ve huzur hâkim olur. Bunun dışında bir evde huzurun ve mutluluğun yakalanması mümkün değildir. Evlerinize girdiğinizde mutlaka eşinize, çocuklarınıza selam vererek, güler yüzle girin. Üzerinizde daima Allah’ın size bağışladıklarının farkında olmanın neşesi ve mutluluğu olsun. Eğer imanınız varsa tüm hazinelere kavuşmuşsunuz demektir. Sizde bunu her eve girdiğinizde ailenize, dostlarınıza hissettirin. Asla ama asla size bunca nimeti veren, eş ve çocuklar bağışlayan Rabbinizi unutmayın. Eğer kendisi unutursa bir gün gelip de Yaratıcısı tarafından unutulmayı göze alabilir mi insan?... “…Onlar Allah’ı unuttular; O da onları unuttu…” (Tevbe Suresi, 67)sofiabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
sofiabi Kardeşimize bu mesajı için Allah Razı Olsun diyen 2 Kardeşimiz===>
Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.

Din